Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.4. 2011 Nejnovější novinkou je psí přírustek "Čiko" alias Erik Fran-Evis ( CHS Fran-Evis), je to malé pidi štěně rasy Cairn terrier a patří našim příbuzným, dnes proběhlo první setkání Denise a Čika na chatě v Opatovicích.
 

dscn0858.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 

dscn0869.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10.4. 2011  Aktualizace za uplynulý rok je tady! Mělo by být ostudou, vedení stránek v mém pojetí, ale opravdu jsem v tomto smyslu byla (předpokládám, že i budu:) ) líná a odkládala jsem, co to šlo...
 
johu2.jpg
 
 
 
Za uplynulý rok a kousek jsme zažili první dogtrekkingovou akci, konkrétně DT Chřiby (9.-11.4. 2010),  kdy jsme zdolali asi 85km za zhruba 30 hodin, byl to opravdu vyjímečný zážitek, nikdy bych nevěřila, že to zvládnu s mojí "nefyzičkou". Doufám, že to nebyl náš poslední DT a zdraví nám dovolí zúčastnit se i dalších akcí. 

 

 
johu1.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V létě se pan Hnědý rekreoval na chatě v Opatovicích, chodili jsme občas na kolo, plavat, nebo házet frisbee.
 
Podzim a zima byly spíše flákací, panička měla celodenní brigádu, takže aktivity se zúžily na venčing prostý... a  to se projevilo na váhovém přírůstku, takže v březn 2011 má Denisoid celých 44kg, nastává tedy dietka a sportovnější režim... doufám:)
  
 
10.1. 2010 Druhou sobotu v roce jsme s Denislávkem navštívili pražskou ZOO, akce byla ogranizovaná Rudou Desenským, takže jsme potkali hodně známých tváří. Moc se mi líbilo většinové zastoupení "ČivaVek" ( čti ČsV;D), poprvé jsem byla v naprosto zasněžené ZOO a taky v Praze vůbec po několika letech v ZOO, takže si tu návštěvu někdy na jaře musíme zopáknout.
Fotky najdete klasicky u nás na rajčeti.  Autorkou fotky níže je Johule.
 
Obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.1. 2010 Nový rok 2010 je tady, všem přejeme hlavně zdraví, pohodu a nekonečně zážitků ve společnosti psích tlapek!
 
19.12. 2009 V Brně proběhla v sobotu 12. prosince free sobota, akce se konala v Mariánském údolí, od 11 hodin. Místa pro vylítání psů bylo dostatek a taky toho někteří řádně využili, odhadem bylo psů něco přes padesát- já odhad nemám, takže možná i víc:) Po akci nemalá část psích i lidských účastníků zamířila do nedaleké hospůdky, kde jsme se v mrazivém počasí příjemně ohřáli, psi vyspali:) 
Fotky z akce najdete zde a zde 
 
14.12. 2009 Je polovina prosince a u nás se nic mimořádného neděje a nestalo.Chodíme teď převážně venčit hlavně v Pardubicích než v Brně a to s bílou švýcarskou ovčandou Frídou a československým vlčákem Akkonem de MolayKdyby se k nám chtěl někdo přidat, třeba právě i tak, že nás našel na webu, nejsme proti. Naopak, budeme rádi a klidně se někam přiblížíme. 
 
Tady ukázka z předposledního venčení s Fridrichem:
 
Na cvičáku v Opatovicích jsme teď dost dlouho necvičili, takže by bylo potřeba tohle místo Denisákoj zase připomenout, doufám, že po Novém roce bude víc času :) 
O víkendech jsme se byli od poslední aktualizace párkrát podívat na Vysočině na free sobotě, spousta psů a pohodových lidí, počasí krásné, bylo to fajn.
Na konci listopadu byla premiéra pana Denislava v ZOO Dvůr Králové nad Labem, sice pršelo, ale to vůbec nevadilo v tom, aby se pokoušel "vyděsit" geparda :) Fotky budu v sekci Rajče.
 
21.9. 2009 O víkendu jsme v sobotu odpoledne venčili ve Slatiňanech, Denislaf měl parádní společnost 10 měsíčního psa ČsV Akkona de Molay , lítali v lese, ve vodě, chvilku i za frisbee, bylo krásný počasí, takže pěkný výlet, na fotky se můžete podívat  tady . V neděli jsme se jeli projít do Hradce Králové k rybníku Biřička, pak do lesa a nakonec zase voda, Denis to uvítal :-)
Obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11.9. 2009 Právě jsem přidala na Rajče nové fotky z dovolené na Šumavě, kde jsme s Denisem byli od 15. do 22. srpna, fotky zde .
 
7.9. 2009 Odpoledne jsem byla s panem Denislavem podruhé v jeho životě a třech letech na cvičáku (ZKO Opatovice nad Labem), kam začínáme chodit, zatím každé pondělí a čtvrtek a od Nového roku se staneme členy. Moc fajn to bylo, doufám, že nám to půjde a co neumíme se naučíme:-)
 
25.8. 2009 Tak probíhá aktualizace po delší době, v srpnu jsme s Denisem strávili týden na Šumavě, kde si vyzkoušel svůj nový postroj na míru od Zera DC , sedne mu skvěle a tahá v něm taky pěkně,  takže jsem nemusela do kopce tolik šlapat:-) Ještě nám zbývá pořídit si sedák a příští rok se těším na první dogtrek:-)
 
Obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7.8. 2009 Dneska jsem nechala Denislava očipovat, takže na něj můžete volat i 203098100.... dál už si to zatím ani já nepamatuju :))), natož aby na to přišel Denis ;)

28.6. 2009 Je vidět, že pravidelná aktualizace je nad mé síly.... Takže se pokusím "čas od času" napsat pár novinek, aby to tady tak úplně nezamrzlo ;-)
Tento víkend jsem se kochala pohledem na vystavující se chesapeaky na Intercanisu v Brně, po návratu jsme Denisláfce nadělili na výstavě zakoupené gumové prasátko a sušené maso a ten byl štěstím bez sebe, následovala odpolední procházka v Lužánkách, frisbee, pózovaní pro fotografa:-) a Denis večer padl jako mrtvolka a spal a spal... Fotky z výstavy
zde  nebo v sekci fotky Rajče

23.4. 2009 Dneska jsem přidala do sekce Videa tři vodní pokusy o aport, nejdřív s dummy a pak jeden tenisák, za který by se pan Denis jiste rád postavil i na ucho:-)

22.4. 2009 Dopoledne se nám povedla pěkná vycházka s Evou a Bonym, holanďáček, a taky jedním 7mi měsíčním štěnětem pumi, kdo neví, jak vypadá, ať si zagooglí ;-)
Šli jsme do lesoparku v Brně- oficiálně Wilsonův les, strávili jsme tam asi něco přes hodinu, pak jsem se musela odpojit, škola, ale i tak se Denislav parádně vylítal, doma spal jak mrtvola :-D

21.4. 2009 Svítilo sluníčko, vítr foukal příjemně, my vyrazili po jedné hodině směr Brno - Řečkovice do CHKO Krkatá Bába, času bylo dost, tak jsem se rozhodla, že si s Denisákem protáhneme nohy pořádně a povedlo se, do Kuřimi jsme dorazili kolem 16té hodiny, Denis vypadal, že by se rád vykoupal v místním "potůčku", řekla jsem si proč ne, díky  blátu na dně se z něho opět po krátké době stal "smraďoch":-)))

19.4. 2009 Dneska páníček objednal pro Denisáka parádní věc- Halti, jelikož snaha o naučení "netahací" chůze u nohy je ve fázi mírně pokročilé, tak si některé situace usnadníme pomocí speciálně upravené "ohlávky" určené pro psy "tahače", máme objednanou velikost tři, dám vědět, jak se "netahá":-)

Postupně se budu snažit o pravidelnou aktualizaci.... uvidíme, jak mi to půjde

Starší příspěvky:
 

19.9. 2007 Na začátku září jsme s Denym byli na výcvikovém pobytu v Brodu nad Dyjí, který pořádala výcviková škola pro lovecké psy Horys-lov, bylo to fajn a mnohé jsme se naučili, hlavně já, plus jsme si vyzkoušeli nové věci, poznali další psí i "člověčí" kamarády, tzn. že se brzy plánujeme podívat na další pobytovou akci tentokrát na Vysočině. Naše duo má totiž pořád co zlepšovat...a není toho málo:-)

V Brně teď cvičíme jednou týdně pod zkušeným dozorem spolu s labradory (Labrador web) a "bez dozoru" v parku trénujeme aport.

Pár fotek z výcviku (spíš před výcvikem) v Popůvkách od Kristýny a Merlina

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek25.8. 2007 Na začátku srpna jsem se s Denym poprvé vydala díky spolujízdě s Martinou "Taiki" na free sobotu, kterou pořádal nedaleko Prahy na samotě Ovčáry pan Rudolf Desenský, psí psycholog. Jelikož byla "zatím" poslední, sešlo se na ní opravdu hodně psů i lidí. Free sobota je akce, která se koná nepravidelně a je vždy nějak tématicky zaměřená, tentokrát se jednalo o agresi psů, lidé se nemusí objednávat a rovnou mohou přijet i s pejskem, na začátku je část "přednášková", při i po ní se řeší individuální případy a je prostor pro dotazy, akce je ofic. od 9 do 13 hodin. Na free sobotě nepotkáte jenom spoustu psů, ale i koně a poníka a jako bonus krásného vlka. Jak se tam Denymu líbilo se můžete podívat v přidaných fotkách v galerce na RAJČETI.